• Z przyjemnością informujemy, że Rodzice zgłosili Nasze przedszkole do nagrody Przedszkole Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie małopolskim jest prowadzony przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali  nauczyciele: Edyta Leśniak,  Iwona Cepak.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel

• INTERNETOWA PLATFORMA SPECJALISTYCZNO-DORADCZA

• Drodzy Rodzice!

Informujemy o możliwości skorzystania z systematycznego wsparcia ze strony specjalistów m.in psychologów, psychoterapeutów, pedagogów oraz ze szkoleń w formie on-line za pomocą Internetowej Platformy Specjalistyczno- Doradczej.  Pomoc można uzyskać po zalogowaniu się szybko, anonimowo i bezpłatnie pod linkiem: https://pwpp.uksw.edu.pl/

• ZBIERAMY ZAKRĘTKI

• Tak jak w ubiegłym roku nasze przedszkole bierze udział w Akcji " Lek(k)o nakręceni" i zbieramy zakrętki dla małych podopiecznych Fundacji LIVER. Są to dzieci z chorą wątroba lub po jej przeszczepie.
            Pojemnik na zakrętki znajduje się w szatni przedszkola. Jest duuuży i przyjmie każdą ich ilość.

• Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności- Dwujęzyczne Dzieci

• Szanowni Rodzice!

W miesiącu październiku rozpoczynamy realizację Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności w trzech grupach: w I, II oraz w IV-integracyjnej.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom pragniemy stworzyć dzieciom możliwość wychowania i edukacji w dwujęzyczności z językiem polskim i angielskim.

Wierzymy, że wdrożone przez nas działania i realizacja programu przyczynią się do osiągnięcia celu, którym jest dwujęzyczna przyszłość wszystkich dzieci.

W grupie I oraz II będzie realizowany kurs Baby Beetles. Bohaterami kursu są sympatyczne żuczki i ich melodyjne piosenki. Dzięki nim dziecko pozna ponad 160 angielskich słów i zwrotów. Seria Baby Beetles jest tak skonstruowana, że zarówno nauczyciele w przedszkolu, jak i rodzice w domu nie muszą znać języka angielskiego, aby pomagać dzieciom w procesie edukacji. Co więcej mogą uczyć się razem z dziećmi.

W grupie IV- integracyjnej będzie realizowany kurs Tom and Keri poziom A. Przedszkolaki zostaną wprowadzone w świat języka angielskiego poprzez lalkę Keri i misia o imieniu Tom. Śledząc przygody bohaterów przedstawione w atrakcyjny sposób, dzieci bez trudu, całkiem naturalnie przyswajają nowy język. Zapoznają się z podstawowym, dostosowanym do wieku słownictwem i strukturami gramatycznymi. Kurs daje szansę opanowania ponad 500 wyrazów i zwrotów angielskich.

Program będzie realizowany podczas różnych, codziennych aktywności przez wychowawców grupy we współpracy z nauczycielem języka angielskiego z kwalifikacjami.

Więcej informacji: