• DYŻUR WAKACYJNY

• Miejskie Przedszkole Nr 2 w Bochni pełni dyżur wakacyjny w okresie od 1 lipca 2024 r. do 31 lipca 2024 r.
            Osoby zainteresowane dyżurem wakacyjnym składają Kartę zgłoszenia dziecka na dyżur w terminie:
            od 15.05.2024 r. do 31.05.2024 r. Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

Karta zgłoszenia na dyzur dostępna jest na stronie internetowej przedszkola lub w sekretariacie.
            Wypełnioną kartę, ze wskazaniem konkretnych terminów, w których konieczne będzie zapewnienie opieki przedszkolnej Państwa dziecku/dzieciom należy wrzucić do skrzynki przy wejsciu do Przedszkola - Pawilon C lub złożyć w sekretariacie Przedszkola – p. 25  w godz. 7:00-15:00.

W okresie wakacyjnym przedszkole dyżurujące zapewnia dzieciom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
            z możliwością  pracy w grupach mieszanych w godzinach od 6:30 do 17:00.

Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać jedynie dzieci, których oboje rodzice pracują (lub rodzic samotnie wychowujący dziecko pracuje) i nie korzystają w tym czasie z urlopu wypoczynkowego, macierzyńskiego lub wychowawczego. Ze względu na organizację pracy przedszkola ilość miejsc w okresie wakacji jest ograniczona. Decyzję o ilości miejsc w przedszkolu w czasie dyżuru wakacyjnego oraz o przyjęciu dziecka do danej placówki, podejmuje dyrektor  uwzględniając realne możliwości organizacyjne przedszkola.

W miesiącu sierpniu 2024 r. Miejskie Przedszkole Nr 2 ma przerwę w funkcjonowaniu, natomiast Rodzice mogą zgłosić swoje dzieci na dyżur do Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Bochni, na tych samych zasadach.

Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka/dzieci na dyżur wakacyjny.

Zwracamy Państwa uwagę,  iż zgodnie z art. 31 Konwencji o Prawach dziecka, rodzice powinni uwzględnić prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego.

1. KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_NA_DYZUR_WAKACYJNY.docx

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• W dniu 6 maja 2024 r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Bochni. Rekrutacja przeprowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji znajdującego się pod adresem:

Rekrutacja uzupełniająca w systemie elektronicznym NABO będzie trwać do 13 maja 2024 r. do godz. 15.00, po czym system zostanie zamknięty.

W przypadku problemów z dostępem lub użytkowaniem systemu prosimy o kontakt z przedszkolem.

• Serdecznie zapraszamy Rodziców do zapoznania się z "Polityką Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Bochni z oddziałami integracyjnymi".

Dokument dostępny jest na stronie internetowej placówki w zakładce „Ochrona Małoletnich" lub w wersji papierowej umieszczonej w na tablicy informacyjnej w przedszkolu.

• Rekrutacja 2024/2025

• W dniu dzisiejszym tj. 4 marca 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni i przeprowadzona będzie  za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji znajdującego się pod adresem

Rekrutacja w systemie elektronicznym NABO będzie trwać do 25 marca 2024 r. do godz. 15.00, po czym system zostanie zamknięty.

UWAGA

W celu dokończenia rekrutacji elektronicznej należy wydrukować  jeden egzemplarz wniosku złożonego w systemie i po podpisaniu przez obojga rodziców/opiekunów pranych wraz z odpowiednimi dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie kryteriów, złożyć w placówce pierwszego wyboru w nieprzekraczalnym terminie do 25 marca 2024 r. do godz.15.00.

Niezłożenie wniosku w powyższym terminie sprawi, że dziecko nie weźmie udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wzory odpowiednich oświadczeń znajdują się w zakładce: „załączniki do pobrania”.

Więcej informacji w zakładce  Rekrutacja 2024/2025

• Zmiana czasu pracy przedszkola!

• Informujemy, że na podstawie Zarządzenia nr 29/24 Burmistrza Miasta Bochnia z dnia 31 stycznia 2024 ulega zmianie czas pracy Miejskiego Przedszkola nr 2.

Od 1 lutego 2024 r. nasze przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30 – 17:00!

• Przedszkolny Konkurs Układania Puzzli!

• Zabawa puzzlami przygotowuje do nauki czytania i pisania, ponieważ wykorzystuje wspólne dla tych czynności procesy organizacji spostrzegania czyli zdolności dokonywania operacji analizy i syntezy wzrokowej. Układanie puzzli związane bezpośrednio z obszarami odpowiedzialnymi za spostrzegawczość, zdolności różnicowania kształtów, kolorów, koordynację wzrokowo-ruchową, nie tylko uczy, ale także  daje możliwość świetnej zabawy.

Układanie puzzli:

• ćwiczy koncentrację i cierpliwość
            • uczy rozpoznawania kształtów, cyfr i liter
            • daje siłę i rozwija świadomość mocy sprawczej /tworzenie obrazka własnymi siłami od nowa/
            • ćwiczy chwytność palców oraz precyzję ruchów
            • daje możliwość wspólnego spędzania czasu /z rodziną/kolegami/rodzeństwem/
            • rozwija wyobraźnię oraz poczucie estetyki

29 stycznia – w Międzynarodowy Dzień Składanki i Łamigłówki – odbył się finał konkursu układania puzzli.

Do konkursu zgłosiło się 27 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Konkurs, który odbył się w naszym przedszkolu, składał się z dwóch etapów.

W każdym z nich dzieci układały puzzle na czas.

Maksymalny czas układania wynosił 30 minut dla losowo wybranych puzzli.

W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy układali  puzzle w swoich grupach pod koordynacją nauczycieli. Do finału przeszły dzieci z najlepszymi wynikami czasowymi, po 3 z każdej grupy.

Konkurs  przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych:

1. Trzylatki układały puzzle 20 elementowe
            2. Czterolatki układały puzzle 30 elementowe
            3. Pięciolatki układały puzzle 60 elementowe
            4. Sześciolatki układały puzzle 70 elementowe

Wyniki konkursu:

W kategorii wiekowej 3-latki najszybciej ułożyła puzzle Aleksandra S.

W kategorii wiekowej 4-latki najszybciej ułożyła puzzle Aleksandra P.

W kategorii wiekowej 5-latki najszybszy był Maciej W.

W kategorii wiekowej 6-latki najszybszy był Oliwier G.

GRATULUJEMY!!!