• Zmiana czasu pracy przedszkola!

• Informujemy, że na podstawie Zarządzenia nr 29/24 Burmistrza Miasta Bochnia z dnia 31 stycznia 2024 ulega zmianie czas pracy Miejskiego Przedszkola nr 2.

Od 1 lutego 2024 r. nasze przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30 – 17:00!

• Przedszkolny Konkurs Układania Puzzli!

• Zabawa puzzlami przygotowuje do nauki czytania i pisania, ponieważ wykorzystuje wspólne dla tych czynności procesy organizacji spostrzegania czyli zdolności dokonywania operacji analizy i syntezy wzrokowej. Układanie puzzli związane bezpośrednio z obszarami odpowiedzialnymi za spostrzegawczość, zdolności różnicowania kształtów, kolorów, koordynację wzrokowo-ruchową, nie tylko uczy, ale także  daje możliwość świetnej zabawy.

Układanie puzzli:

• ćwiczy koncentrację i cierpliwość
            • uczy rozpoznawania kształtów, cyfr i liter
            • daje siłę i rozwija świadomość mocy sprawczej /tworzenie obrazka własnymi siłami od nowa/
            • ćwiczy chwytność palców oraz precyzję ruchów
            • daje możliwość wspólnego spędzania czasu /z rodziną/kolegami/rodzeństwem/
            • rozwija wyobraźnię oraz poczucie estetyki

29 stycznia – w Międzynarodowy Dzień Składanki i Łamigłówki – odbył się finał konkursu układania puzzli.

Do konkursu zgłosiło się 27 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Konkurs, który odbył się w naszym przedszkolu, składał się z dwóch etapów.

W każdym z nich dzieci układały puzzle na czas.

Maksymalny czas układania wynosił 30 minut dla losowo wybranych puzzli.

W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy układali  puzzle w swoich grupach pod koordynacją nauczycieli. Do finału przeszły dzieci z najlepszymi wynikami czasowymi, po 3 z każdej grupy.

Konkurs  przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych:

1. Trzylatki układały puzzle 20 elementowe
            2. Czterolatki układały puzzle 30 elementowe
            3. Pięciolatki układały puzzle 60 elementowe
            4. Sześciolatki układały puzzle 70 elementowe

Wyniki konkursu:

W kategorii wiekowej 3-latki najszybciej ułożyła puzzle Aleksandra S.

W kategorii wiekowej 4-latki najszybciej ułożyła puzzle Aleksandra P.

W kategorii wiekowej 5-latki najszybszy był Maciej W.

W kategorii wiekowej 6-latki najszybszy był Oliwier G.

GRATULUJEMY!!!